eśli nie zastanawiałeś się nigdy nad obsługą prawną dla Twojego przedsiębiorstwa, najwyższy czas to zmienić.
Pomoc prawnicza nie jest złem koniecznym, jakby się mogło zdawać, lecz ważnym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Przeważnie zwracamy się o taki typ pomocy, gdy jest już za późno i dostajemy wezwanie do sądu, bądź pismo z kancelarii która reprezentuje konkurencje. Warto więc pomyśleć o zapewnieniu sobie pomocy prawnej już wcześniej - wynajmując kancelarię radców prawnych. Korzystając z ich pomocy przy tworzeniu nowych umów, odpowiadania na pisma procesowe czy urzędowe, jak również zwyczajnie konsultując aspekty prawne nowych przedsięwzięć.
W takim przypadku, zamiast zgłaszać się z każdą błahostką która będzie naliczana na osobny rachunek, warto pomyśleć o "abonamencie". Mając na swoim podorędziu radce prawnego, możemy ze spokojem rozwijać firmę, nie martwiąc się o zawiłości prawa z którymi przyjdzie się nam zmierzyć. Tak więc, jest to niewątpliwie ważny aspekt każdej działalności gospodarczej.
Działalność gospodarcza - praca dla samego siebie
Rozważając początek kariery zawodowej, często pomijamy możliwość założenia własnej działalności gospodarczej - błąd! Obecnie, formalności związane z założeniem nowej firmy są coraz łatwiejsze do załatwienia, nie wspominając już o ulgach podatkowych. Zważywszy chociażby na to, warto zastanowić się czy może Twój pomysł na interes nie przebije się na tle konkurencji - zamiast składać dziesiątki CV po różnych firmach, byleby tylko się "załapać".
Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa nie musi być uciążliwą walką z konkurencją o ochłapy, niektóre rynki cały czas się rozwijają i zwiększają zapotrzebowanie - może czekają właśnie na Twoją firmę? Nie musisz wymyślać koła od nowa by zrewolucjonizować rynek i wybić się w branży - wystarczy że poprawisz błędy które zauważyłeś u konkurencji i będziesz starał się zadowolić klientów. Wbrew temu co się powszechnie sądzi, nie trzeba "wygryźć" konkurencji czy zainwestować tysiące w marketing.
Przemyśl to - może właśnie na Twoją firmę czeka wolny rynek?
Za mało zatrudnionych, za dużo do roboty
W dzisiejszych czasach, mimo nieustającego bezrobocia, coraz częściej spotykamy się z sytuacją kiedy pracodawca ma problem ze znalezieniem pracowników. Część tych kłopotów powiązana jest z niszowym charakterem danego zawodu, ale w dużej mierze problem bierze się skądinąd.
Sytuacja na rynku pracy zmienia się z biegiem czasu i właśnie jedną z takich zmian obserwujemy w dzisiejszych czasach. Coraz częściej problemem nie jest brak ludzi chętnych do pracy, czy odwrotnie - brak miejsc pracy, lecz brak odpowiedniej płaszczyzny porozumienia pomiędzy osobą szukającą pracy a pracodawcą. Pomijając urząd pracy, istnieją dziesiątki portali w których możemy stworzyć swój profil pracodawcy, zamieścić ogłoszenie o pracy czy zarządzać aplikacjami chętnych pracowników. Mimo wszystkich tych udogodnień, często jednak istnieje bariera pomiędzy pracownikiem a jego przyszłym szefem.
Wiążę się to z tym, iż przedsiębiorca szukający chętnych do pracy, zamieszcza w ogłoszeniu sylwetkę idealnego pracownika - często niedoścignioną nawet przez zatrudnionych pamiętających początki firmy. Dodatkowo, nawet nie rozważa tego, że ktoś może mimo braku umiejętności, chętnie by się doszkolił w tym zawodzie i dzięki temu w późniejszym czasie stał się wybitnym pracownikiem. Nie - jak jeszcze czegoś nie umiesz, to naucz się gdzieś indziej, my potrzebujemy doświadczonego pracownika.
Stawiając tyle wymagań przed przyszłym personelem, często nawet nie kłopocząc się by podać wynagrodzenie netto (jakże bliższe każdemu zatrudnionemu) nie ma co się dziwić, że mimo bezrobocia, firmom tak ciężko o pracownika.